Doua din cinci, faze, caterinci

Doua goluri din cinci marcate de Cfr Cluj aseara impotriva lui Bayern Munchen, au fost contorizate pe tabela in dreptul  formatiei din Tara lui Dracula.Nu, nu au marcat cinci goluri si s-au anulat trei! Nu, trei au fost AUTOGOLURI 🙂 !!

Cadu, putem sa spunem ca a fost inger si demon: a marcat primul gol al meciului, iar clujenii erau in avantaj, 1-0, deasemenea a dat si primul autogol !Dupa ce au marcat, Cfr-istii nici nu au avut timp sa fructifice avantajul, sau macar Cartu sa activeze auto-baza, ca a intervenit primul gol in proprie poarta.

De atunci jocul s-a cam rupt si clujenii au ajuns foarte rar la poarta.Pana la pauza s-a mai intamplat o minune, stai, am vrut sa zic autogol din nou :), de data asta Culio a fost desteptul.

A doua repriza a venit si ea cu inca doua goluri la ambele porti.Practic, golul de 3-1 nu a fost un autogol, dar a fost o greseala, mingea degajata a ricosat din „Super” Mario Gomez, drept in poarta.

Golul de 3-2 a fost marcat de alt inger-demon, Culio din nou, insa era prea tarziu, meciul fiind pe final.

Toate ca toate insa meciul mi-a placut pentru ca au fost marcate multe goluri si pentru ca s-a facut spectacol pur si simplu ! Acest spectacol a fost in mare parte determinat de acele autogoluri,parerea mea, parerea mea!

In acest meci a fost descoperit un nou jucator! Numele lui este Baraore si joaca la Cfr Cluj.Traore, caci asa il cheama defapt, ne-a exasperat pe noi toti romanii, cu un sut plasat fix in  bara X_X !Sa mai spun ca era si singur  cu portarul, iar bara a fost data in ultimul minut de prelungire al primei reprize? Baiatul asta ne-a terminat pe toti si la Roma cu doua si la Munchen cu una 🙂 !

Am zis prea multe despre Cfr, hai sa vorbim putin si despre bavarezi.Nu degeaba au ajuns pana in finala anul trecut.Mentalitatea germanilor si determinarea sunt mult mai dezvoltate fata de ale romanilor, si Dumitru Dragomir a spus asta dupa meci observand ce se intampla pe Allianz Arena.Chiar daca de la Bayern au lipsit Klose, Robben sau Ribery, tot o echipa mare ramane.

Acum doar stam si ne uitam la clasament.Suntem pe locul doi, la egalitate de puncte cu As Roma si Fc Basel, insa cu un golaveraj mai bun.Gata, dam „Delete” si uitam tot ce s-a intamplat asera, doar ne pregatim de meciul Stelei din Olanda cu Utrecht, alt circ 🙂 !