Autogol, asta e cuvantul magic

Acum zece minute s-a terminat meciul din Europa League, Utrecht-Steaua.Steaua noastra, da aia a jucat.Sincer sa fiu nu ma asteptam la multe de la aceasta partida insa eram oarecum optimist.Stiam eu ceva ca se va termina prost dar asta-i partea a doua…

Meciul s-a terminat 1-1, dar si acest unu la unu a fost scos cu mari emotii, ca de obicei.Steaua nu a stralucit deloc in acest meci, constructia pur si simplu nu a existat, noroc cu fazele fixe.

In prima repriza, parca Steaua a jucat bine, parca, insa nu exceptional, scorul la pauza fiind 0-0.In a doua repriza, olandezii au inceput foarte bine si s-a vazut ca atitudinea lor era schimbata mult in bine.Aceasta atitudine i-a dat un impuls lui Duplan care a dat un super-gol.

Stelistii au cam dardait aparandu-se dar, in minutul 75, echipa noastra a egalat in urma unei lovituri libere, mai precis un autogol marcat de Shut.Vreau sa spun ca imediat ce am egalat, parca ne-am descatusat si am inceput sa jucam mult mai bine, mingea circula foarte repede.Acest scor s-a mentinut pana la final cum am mai spus, cu emotii, dovada fiind faza periculoasa din ultimul minut la poarta lui Tatarusanu.

Mda…sansa a ajutat-o pe Steaua si cand te gandesti ca arbitrul le-a anulat un gol olandezilor, perfect valabil…nu poti sa zici ca cineva acolo sus nu tine la noi.Asta a fost meciul, suntem pe ultimul loc in grupa cu doua puncte insa pana la locul intai detinut de Liverpool sunt doar trei puncte, asa ca mai avem sperante.